Lodówki do samochodów ciężarowych – Wyposażenie zawodowego kierowcy

Akcesoria rolnicze
Sierpień 29, 2019

Lodówki do samochodów ciężarowych – Wyposażenie zawodowego kierowcy

Praca kierowcy samochodu ciężarowego nie należy do najlżejszych. Wiąże się ona z częstą rozłąką z najbliższymi i nieustającymi podróżami po całym kraju, a nawet i świecie. Kierowca ciężarówki musi wykazywać się doskonałą orientacją w terenie, szybką reakcją na wypadek niespodziewanych sytuacji na drodze i perfekcyjną jazdą tirem z załadowaną, ciężką naczepą.

Lodówki samochodowe do tira – Podstawowe wyposażenie

Każdy przedsiębiorca powinien doskonale wyposażyć firmowe pojazdy, aby zapewnić swoim kierowcom jak najwyższy komfort podczas pracy oraz wypoczynku. Kierowca, który wyjeżdża w kilkudniową trasę podczas pracy odpoczywa i przygotowuje posiłki w kabinie swojego tira. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia samochodu ciężarowego jest z całą pewnością lodówka samochodowa agregatowa. Aby mogła ona prawidłowo działać należy podłączyć do niej agregat prądotwórczy. 

Lodówki samochodowe do tira są niewielkich rozmiarów, ale bez problemu można w nich umieścić kilkudniowe zapasy żywności. Lodówki do samochodów ciężarowych dostępne są na aukcjach internetowych i w wielu sklepach internetowych, a także w marketach, dyskontach i sklepach z AGD. Ceny są bardzo zróżnicowane i mieszczą się w przedziale od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Koszt uzależniony jest przede wszystkim od wybranego producenta, rozmiarów lodówki i jej dodatkowych funkcji. Lodówki turystyczne występują w różnych kolorach, między innymi w czerni, bieli bądź w odcieniach szarości. Warto wybierać modele, które w razie potrzeby można błyskawicznie naładować korzystając z gniazda zapalniczki samochodowej.

Lodówki samochodowe do ciężarówek – komfort i wygoda użytkowania

Tańszą alternatywą jest zakup używanej lodówki turystycznej do samochodu ciężarowego. Na różnego rodzaju portalach internetowych i społecznościowych często można napotkać ogłoszenia, których przedmiotem sprzedaży jest tego typu lodówka. Zazwyczaj nie posiadają one żadnych widocznych śladów użytkowania, a cena jest bardzo atrakcyjna. Kupując lodówkę w sklepie z AGD można liczyć również na rozłożenie płatności na wygodne do spłaty raty z bardzo niskim oprocentowaniem. Większość tego typu sprzętów objęta jest wielomiesięczną gwarancją na wypadek awarii bądź uszkodzenia. Warto pamiętać, aby lodówkę turystyczną na bieżąco myć, by nie doprowadzić do rozwoju pleśni.